Od l maja 2000 roku W okresie tragicznej powodzi, latem 1997 roku, Fundacja przekazała powodzianom kilka transportów ( ciężarówek ) sprzętu medycznego, gospodarstwa domowego, odzieży etc., otrzymanych od darczyńców z U.S.A. Europy Zachodniej oraz baz NATO w Kaiseslautern ( Niemcy). Dodatkowo - na rzecz służby zdrowia we Wrocławiu- karetkę reanimacyjną, zestaw do dializ, wyposażenie sal operacyjnych.  
  Fotografia ze Zjazdu Żołnierzy AK w Chicago, we wrześniu 1998 r.

Fundacja walnie przyczyniła się do odzyskania historycznego budynku PASTY w Warszawie przy ulicy Zielnej. Budynek PASTA został wpisany na karty historii Polski jako sztandarowy obiekt bohaterskich, zwycięskich walk batalionów Armii Krajowej w czasie Powstania Warszawskiego. Zwycięstwo to okupione zostało poważnymi stratami batalionu im. J. Kilińskiego. Przejęcie i użytkowanie PASTY przez Fundację Polskiego Państwa Podziemnego - jest traktowane przez opinię społeczną jako Pomnika Państwa Podziemnego działającego w okresie 27.09.1939. - 19.01.1945. - fenomenu na skalę światową.

Przez 10 lat przy przychodni warszawskiej działał oddział pomocy prawnej. Początkowo adwokaci pomagali naszym podopiecznym w szeregu procesów rehabilitacyjnych, następnie w staraniach o uznanie inwalidztwa wojennego oraz w rozwiązywaniu wielu problemów życiowych. Adwokaci Fundacji byli autorami apelu żołnierzy Armii Krajowej o ukaranie wszystkich zbrodniarzy stalinowskich - w marcu 1990 roku, złożonym do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej.

Fundacja Armii Krajowej walnie przyczyniła się do uratowania przed rozbiórką historycznego budynku przy ulicy Mariańskiej 1, w którym od 7 lat mieści się jej Specjalistyczna Przychodnia Lekarska. Na własny koszt wyremontowała i adaptowała na cele przychodni pomieszczenia w tym budynku, wyremontowała zrujnowane pomieszczenia piwniczne oraz jezdnię przed budynkiem.

Szanowni Państwo, Wiele Fundacja już zrobiła dla Tych, którzy najpiękniejsze lata życia poświęcili Ojczyźnie i Narodowi. Nasza działalność jest znaczącym uzupełnieniem opiekuńczych obowiązków państwa nad żyjącą jeszcze rzeszą kombatantów, w tym Powstańców Warszawy. Przed nami obowiązek rozwinięcia kompleksowej opieki medycznej w warunkach domowych, dla Tych, którzy umierają z bólem serca, że o nich zapomniano i nie podziękowano... Niestety permanentny brak środków nie pozwala nam na realizację wielu planów. W oczy ciągle zagląda nam widmo zamknięcia Tej Jedynej Placówki...

Z drugiej strony pomimo braku wsparcia państwa, władz lokalnych samorządowych, Narodowego Funduszu Zdrowia, pozostajemy organizacją bez zadłużenia wobec skarbu państwa.

10 kwietnia 2006 roku postanowieniem Sądu Rejonowego dla M. St. Warszawy w Warszawie, XII Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego, Fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego ( nr KRS 0000032235 ).